Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2011. Augusztus 31. 14:21, szerda | Belföld
Forrás: HírTV

A délutánt is az iskolában tölthetik

A délutánt is az iskolában tölthetik

Óraszámnövelést, tartós tankönyveket és az egész napos iskola tervét is tartalmazza a készülő nemzeti köznevelésről szóló törvény, amit szerdán tárgyal a kormány - írja a Magyar Nemzet.

A kormánypárt tervei nem új keletűek, hiszen az alsó tagozaton az egész napos iskola tervét már korábban is szorgalmazták, ugyanakkor a felső tagozatra való kiterjesztés új elem. A lap birtokába jutott tervezet szerint az alsó tagozaton a nevelés-oktatás folyna délutánonként, míg a felsősöknél testnevelés, szaktárgyakba való bevezetés és a középiskolákra való felkészítés lenne a terv.

A koncepció szerint a pedagógusok óraszámát egységesen heti 24 órára emelnék, általános iskolai felső tagozat pedig ott működhetne, ahol évfolyamonként két párhuzamos osztály van. (pr)

hírTV

Címkék: oktatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását