Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2013. Július 12. 14:34, péntek | Helyi önkormányzati

Átadták a bizonyságleveleket

Átadták a bizonyságleveleket

Az önkormányzati adósságrendezésről adott át bizonyságleveleket Hirt Ferenc országgyűlési képviselő ma délelőtt 10 órakor, a Tamási Polgármesteri Hivatal dísztermében

- A legkönnyebb részhez érkeztünk az önkormányzatok adósságátvállalásának kapcsán - mondta Hirt Ferenc. - Egy bizonyságlevelet nyújtok át ma a megjelent polgármestereknek, amelyet a miniszterelnök úr személyesen írt alá. Rajta szerepel az összeg is természetesen, amelyet az állam átvállalt az 5000 fő lélekszámú települések önkormányzataitól.


- Amikor 2006-ban megindult az önkormányzatok adósságfelhalmozása, 2010-re már tudtuk, hogy valamit tennünk kell. A kérdés csak az volt, hogy a magyar költségvetésnek erre mikor lesz lehetősége. Ha visszamegyünk az időben, akkor azt látjuk, hogy 2011 év végére a megye adósságát átvállalta a kormány, és 2012 decemberére pedig az 5000 fő alatti települések teljes adósságátvállalása is megtörtént.


A mai napon Belecska, Felsőnyék, Fürged, Gyönk, Iregszemcse, Keszőhidegkút, Kisszékely, Magyarkeszi, Miszla, Nagyszokoly, Pári, Pincehely, Regöly, Simontornya, Szárazd, Tolnanémedi és Udvari polgármestere vehette át bizonyságlevelét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj

2026. Március 14. 16:00, szombat | Életmód

Ismét országjáró turnéra indul a Csukás Meserádió és az M2 Mesetévé

A tavalyi nagy sikerű országjárás után a közmédia gyerekeknek szóló és a nap 24 órájában elérhető csatornái, az M2 Mesetévé és a Csukás Meserádió ismét országjáró turnéra indulnak.