Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2025. Augusztus 29. 07:14, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Az államtitkár szerint országosan csökkentek az otthon startos lakások árai

Az államtitkár szerint országosan csökkentek az otthon startos lakások árai

Országosan csökkentek az otthon startos lakások árai, miközben az ingatlanpiacon általánosságban nőttek az árak

- hívta fel a figyelmet a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára csütörtöki Facebook-bejegyzésében az ingatlan.com legfrissebb elemzésére hivatkozva.

Panyi Miklós posztjában azt írta: "bár az ellenzék és propagandájuk 20-40 százalékos áremelkedéssel riogat, a tények újra megcáfolják őket."

Jelezte ugyanakkor, hogy figyelni kell Budapestre és a megyei jogú városokra, ahol "a kép vegyes", mert vannak olyan települések és kerületek, ahol nőttek az árak és vannak olyanok, ahol csökkentek.
Az államtitkár két fontos tényezőre mutatott rá: aki túláraz, az kiesik a programból, a bankok nem hitelezik a nem valós piaci árakat. Túlárazott ingatlanokra nincs Otthon Start program, erre a rendeletben külön szabály is van.

Továbbá fontos, hogy a budapesti és nagyvárosi igények kielégítésére indulnak a budapesti és nagyvárosi lakásfejlesztések. A héten is tucatnyi fejlesztési igény érkezett, több mint 10 ezer lakásra - írta.

Panyi Miklós kiemelte, már két, több mint 4000 lakásos fejlesztés van nemzetgazdasági kiemelési eljárás alatt.

Hozzátette, szeptember elején további nagy bejelentések várhatóak. Lesz kínálat, lesz miből válogatnia az elsőlakás-vásárlóknak.

"A lakáspiac tehát mozgásba lendült, a fiatalok a jövőjüket tervezik, sok ingatlantulajdonos továbbléphet, az építőipar megindult, jönnek az új lakások, az albérletárak csökkenésnek indultak, országos áremelkedés pedig nincs az otthon startos lakásoknál"
- fejtette ki posztjában az államtitkár.

"Hajrá fiatalok, albérlet helyett irány az első otthon!" - fogalmazott Panyi Miklós. A program indulására utalva hozzátette: "már csak 4 nap".

Címkék: otthon start

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.