Hírek
2015. Augusztus 05. 07:17, szerda |
Külföld
Forrás: Sárközy Júlia, az MTI tudósítója jelenti:
Az olasz főváros sem tud ennyi migránst befogadni
Aggodalmát fejezte ki a Rómába eddig érkezett migránsok nagy száma miatt Ignazio Marino, az olasz főváros főpolgármestere egy parlamenti bizottság előtti keddi felszólalásában.
Ignazio Marino kijelentette, hogy Rómának anyagi forrása és szálláshelye sincsen az illegális bevándorlók és menekültek tömeges segítésére. Az olasz fővárost 2013 óta vezető főpolgármestert, a balközép kormányzó Demokrata Párt (PD) politikusát az olasz parlamentnek a migránsok befogadásával foglalkozó bizottsága hallgatta meg.
Ignazio Marino elmondta, hogy az Olaszországba érkező migránsok 18-20 százaléka Róma városába tart tovább. Az olasz belügyminisztérium adatai szerint 2015-ben eddig több mint 54 ezer illegális bevándorló érkezett Itáliába, míg a Nemzetközi Migrációs Szervezet adatai szerint mintegy 97 ezer.
A főpolgármester ugyanakkor kijelentette, hogy a bevándorlást nem problémának, hanem kihívásnak tartja, amelynek kezelése nem csak a következő hónapokban vagy években szerepel majd napirenden, hanem a nemrég kezdődött évszázad prioritásának számít.
Az orvosból lett római főpolgármester elmondta, hogy egy esetleges járványveszély miatti aggodalmát fejezte ki az olasz belügyminiszternek és az egészségügyi miniszternek. Rámutatott, hogy a bevándorlók nagy része a világnak olyan térségeiből érkezik, ahol a tuberkulózis (tbc) egyes vírusai az ismert antibiotikumoknak is ellenállnak. Hozzátette azonban, az illetékesek biztosították arról, hogy az Olaszországba érkező bevándorlókat ötszintű egészségügyi ellenőrzésnek vetik alá, ami kizárja a járványveszélyt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.

