Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2017. Augusztus 03. 07:22, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Brutális összegeket költöttünk havonta gyógyszerekre tavaly

Brutális összegeket költöttünk havonta gyógyszerekre tavaly

Tavaly 140-150 millió receptet váltottak ki a betegek a patikákban, és havonta tízmilliárd forintot költöttek vényköteles gyógyszerekre - írta a Világgazdaság a csütörtöki számában.

Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) jelentése szerint a receptek többségét az orvosok a szív- és érrendszeri betegségekre, a diabéteszre és társbetegségeire írják fel. A top tízben vannak az emésztési problémák miatt kiváltott gyógyszerek, a neurológiai és reumatológiai betegségekre felírt fájdalomcsillapítók, valamint az asztma és a COPD (krónikus obstruktív tüdőbetegség) kezelésére szolgáló gyógyszerek is. Csak a szív- és érrendszert érintő betegségek gyógyszereire több mint 35 milliárd forintot költöttek a betegek 2016-ban.

A jelentésből az is kiderül, hogy országos átlagban a nők gyógyszerfogyasztása 29 százalékkal meghaladja a férfiakét - olvasható a Világgazdaságban.

Címkék: gyógyszer

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot