Hírek
2012. Január 13. 06:54, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Csak az Antarktisz közepén nem lett melegebb
Nem emelkedett az átlaghőmérséklet az elmúlt harminc évben a Neumayer III antarktiszi német kutatóállomáson, de ez nem jellemző a globális klímaváltozásra.
Közölte csütörtökön a bremerhaveni Alfred Wegener Sark- és Tengerkutató Intézet.
Az Atka-öbölben fekvő kutatóállomáson mínusz 16 Celsius-fok az éves átlaghőmérséklet. Mínusz 14,3 fokkal 1996 volt a „legmelegebb” év a kutatóállomáson, míg a hidegrekordot mínusz 17,8 fokkal a 2000-es év tartja – mondta el Gert König-Langlo, az obszervatórium tudományos vezetője.
A meteorológus hangsúlyozta, hogy az átlaghőmérséklet stabilitása csak az Antarktisz közepére jellemző, az Antarktiszi-félszigeten például 3 Celsius-fokig terjedő felmelegedés ment végbe. Hasonló melegedés figyelhető meg az Északi-sarkvidéken is – mondta a tudós.
Mivel a kutatóállomáson immár 30 évre visszamenőleg rendelkezésre állnak teljes körű meteorológiai adatok, a Neumayer III hivatalosan is a Meteorológiai Világszervezet (WMO) klímamegfigyelő állomása lett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
