Hírek
2018. Január 29. 11:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egy rakás hamis óvszert találtak a pénzügyőrök
Több mint nyolcezer csomag védett márkajelzéssel ellátott hamis óvszert foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal - közölte az adóhatóság hétfőn az MTI-vel.
A NAV Pest Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai egy benzinkúton hamis márkajelzésű óvszereket találtak, majd ellenőrzést tartottak a beszállító cégnél is. A logisztikai raktárban több mint 2500 védett márkajelzéssel ellátott, a termék hazai képviselője szerint jó minőségű, de hamis gumióvszereket találtak - írták a közleményben.
Az ott szerzett információk alapján még aznap ellenőriztek a pénzügyőrök egy másik raktárt is, ahol a fellelt mennyiségnek csaknem a kétszerese, 5000 hamis óvszer került elő.
A hamis óvszereket a pénzügyőrök lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértésének alapos gyanúja miatt feljelentést tettek a pénzügyi nyomozóknál.
A NAV-val együttműködve a benzinkúthálózat eltávolította polcairól a hamis termékeket - tették hozzá.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

