Hírek
2016. December 21. 07:19, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Egymillióra büntetheti a NAV az új online pénztárgépeseket
Egymillió forintra is bírságolhatók az újonnan online pénztárgép használatára kötelezett tevékenységi körbe tartozók közül azok, akik januártól elmulasztják a bizonylat kiállítását,
kivéve, ha nyugta helyett számlát állítanak ki, és valamennyi számláról havonta adatot szolgáltatnak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI érdeklődésére kedden.
A Magyar Nemzet keddi számában írt arról, hogy a masszőrök még nem tudják, be kell-e szerezniük az online kasszákat, vagy az kiváltható egy számlázóprogrammal. A Masszőrök Egyesületének elnöke a lapnak elmondta: az adóhivatalban azt a tájékoztatást kapták, hogy minden masszőrnek kötelező beszereznie és januártól használnia kell a készüléket, a hivatal honlapja szerint azonban ez kiváltható egy megfelelő számlázóprogrammal is. Egyértelmű tájékoztatást arról sem kaptak, hogy milyen büntetésre számíthat az, aki nem tartja be a szabályokat, de jó néhányan inkább beszerezték a készüléket - mondta.
Az MTI érdeklődésére az adóhatóság közölte: az online pénztárgép használatára tíz újonnan kötelezett tevékenységi kör vállalkozói - közöttük a masszőrök - 2017. január 1-jétől kizárólag online pénztárgéppel állíthatnak ki nyugtát. Ha nyugta helyett számlát állítanak ki, mentesülnek a gépi kiállítású nyugta kibocsátása alól, de kötelesek valamennyi számláról havonta adatot szolgáltatni a NAV-nak.
A NAV honlapján minden szükséges információ megtalálható az alábbi linken: http://nav.gov.hu/nav/ado/online_penztargepek_friss
Közölték, ha a masszőr nem állít ki bizonylatot, 1 millió forintig terjedő mulasztási bírságot kockáztat. A bizonylatadás elmulasztása a kisadózó vállalkozó számára azt is jelenti, hogy kata alanyisága megszűnik, elveszíti a kedvezőbb adózási lehetőséget - jelezték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

