Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2021. Szeptember 02. 09:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Embercsempészek karamboloztak az M0-son

Embercsempészek karamboloztak az M0-son

Összeütközött három jármű az M0-s autóút 18-as kilométerénél, kettőt két román állampolgár vezetett, akik határsértőket szállítottak - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön a police.hu oldalon.

Az Útinform arról tájékoztatott, hogy a baleset az M0-s déli szektorában, az M1-es felé vezető oldalon, a szigetszentmiklósi csomópont után történt.

A baleset helyszínén elfogtak tizenegy, magát iraki és szír állampolgárnak valló férfit; a sofőrrel együtt előállítják őket - írták a rendőrök. A határsértőket - meghallgatásukat követően - a hatályos magyar jogszabályok alapján visszakísérik a biztonsági határzárhoz, a két román sofőr ellen embercsempészés bűntettének gyanúja miatt büntetőeljárás indul.

Az Útinform azt közölte, hogy óriási a torlódás alakult ki a baleset mögött.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk