Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2017. Február 24. 10:22, péntek | Belföld
Forrás: mti

Faburkolatba rejtették a 100 milliós csempészcigarettát

Faburkolatba rejtették a 100 milliós csempészcigarettát

Feltehetően angol piacra szánták azt a 100 millió forint értékű adózatlan cigarettaszállítmányt, amelyet a NAV pénzügyi nyomozói egy kamion rakteréből bontottak ki. Az ügyben orgazdaság miatt folyik a nyomozás

- közölte a NAV Észak-alföldi bűnügyi igazgatósága pénteken az MTI-vel. A NAV bevetési igazgatóságának járőrei az M3 autópálya Horti pihenőjénél állítottak meg egy magyar kamiont, amely az okmányok alapján előre gyártott asztalosipari terméket szállított Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből Angliába - írták a közleményben.

A rakomány ellenőrzésekor a szolgálati kutya dohányterméket jelzett, ezért a kamiont a pénzügyőrök alaposan átvizsgálták. A raktérben, tizenegy raklapon előregyártott faburkolatokat találtak, amelyeket szétfeszítve, a bennük kialakított üregekben megtalálták a cigarettát.

Az elkövetők a raktér elején és hátulján lévő raklapokra üres burkolatokat pakoltak abban bízva, hogy az ellenőrzést végzőket megtévesztik. A cigaretta fedésére használt árut olyan gondossággal állították össze, hogy a pénzügyi nyomozóknak több napig tartott a rakomány szétszedése. Végül összesen mintegy 90 ezer doboz adózás alól elvont cigaretta került elő - olvasható a közleményben.

A hozzávetőleg 100 millió forint értékű cigarettát és a "fedőárut", továbbá a kamiont lefoglalta a hatóság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.