Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2016. Június 13. 07:49, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Felborult egy szarvasmarhákat szállító kamion a 86-os főúton

Felborult egy szarvasmarhákat szállító kamion a 86-os főúton

Felborult egy szarvasmarhákat szállító kamion a 86-os főúton, a helyszínelés és a műszaki mentés idejére a főutat teljes szélességében lezárták - közölte honlapján a katasztrófavédelem hétfő hajnalban.

A tájékoztatás szerint a negyven tonna össztömegű kamion hétfőre virradó éjjel Vas megyében, a 86-os főút Egyházasrádóc és Körmend közötti szakaszán, Egyházasrádóc közelében borult fel.

A baleset során a kamion rakterének ajtaja nem nyílt ki, így egyetlen állat sem szabadult el, a vezetőfülkében utazó két embert azonban a mentők kórházba szállítják.

A tűzoltók kamionmentő segítségével fogják kerekeire állítani a járművet, és állatorvost is hívtak a helyszínre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.