Hírek
2019. December 05. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felkészültek a télre a hajléktalanellátó intézmények
Felkészültek a télre a hajléktalanellátó intézmények, országszerte több mint 20 ezer férőhely áll rendelkezésre - hangzott el az M1 csatorna szerda esti Híradójában.
Pálinkás Péter, a Máltai Szeretetszolgálat gondozója elmondta, hogy az elmúlt napokban a bejelentések száma megnőtt. Hozzátette: kollégái folyamatosan látogatják az ismert helyeket és a bejelentett helyszíneket.
Igyekeznek a hajléktalanokat meleg, védett helyre vinni - tette hozzá.
Mint elhangzott, a hajléktalanokat többek között a krisztinavárosi hajléktalanellátóban is várják, ahol teljes ellátást kapnak, ételt, tiszta ruhát, gyógyszert is.
Aba Botond Csaba, a Krisztinavárosi Hajléktalan Centrum intézményvezetője kiemelte: férőhely hiányában senkit nem utasítanak el.
Ha kell irodákat, közösségi termeket alakítanak át - tette hozzá.
December elsejével a XI. kerületben megnyitottak egy 100 férőhelyes krízishelyet is - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
