Hírek
2013. Január 16. 21:44, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Csütörtökön helyenként 30 centiméternyi hó is hullhat
Csütörtökön a Dunántúlon helyenként akár 30 centiméternyi hó is hullhat - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdai országos figyelmeztető előrejelzéséből.
A meteorológiai szolgálat a csütörtökre várható havazás miatt az ország nyugati felében kilenc megyére első-, illetve másodfokú figyelmeztetéseket adott ki. A várható hófúvás miatt Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adott ki. A friss hóval fedett területeken a viharos szél magas hótorlaszokat emelhet, főként csütörtök estétől.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetésében azt írta: csütörtökre virradó éjjel, illetve reggel a havazás átterjed a Dunántúl északkeleti részére és a középső megyékre. A friss hó mennyisége csütörtök éjfélig a Dunántúlon általában 5 és 20 centiméter között valószínű, de helyenként (elsősorban Vas, Zala megyében, esetleg Veszprém megye nyugati részén) 25-30 centiméter körüli is lehet.
A Duna-Tisza közének nyugati részén, Pest megyében, illetve az Északi-középhegység nyugati felén jellemzően maximum 6-7 centiméteres friss hó valószínű. Máshol számottevő friss hó nem várható - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

