Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2012. Április 13. 14:09, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Időpontot lehet foglalni az adóhatóságnál

Időpontot lehet foglalni az adóhatóságnál

Április 16-tól előre lehet időpontot foglalni a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) a leggyakrabban intézett ügyekre, így adókártya és adóigazolás igénylésére, illetőségigazolás kérésére és ügyfélkapunyitásra.

A hivatal pénteki közleménye szerint évente több millió adózó keresi fel személyesen a hivatal ügyfélszolgálatait, akiknek egy része mostantól több adóügyet sorban állás nélkül intézhet.

A NAV honlapján az internetes ügyfélszolgálati időpontfoglalást biztosító program hétfőtől érhető el. Az ügyintézési időpontok lefoglalására a NAV 22 központi ügyfélszolgálatán, a NAV oldalon „Ügyfélszolgálatok”, „Kapcsolatfelvétel” és „Szolgáltatások” menüpontjai alatt van lehetőség.

A hivatal felhívta a figyelmet arra, hogy időpontot foglalni legfeljebb két hétre előre lehet, és legkorábban az időpont lefoglalását követő második napra lehet ügyintézési időpontot előjegyezni.

Az ügyfélnek először ki kell választania, melyik ügyfélszolgálaton szeretne ügyet intézni, majd meg kell adnia az intézendő ügy típusát. Ezután pedig kiválaszthatja a számára kedvező szabad ügyintézési időpontot. Nemcsak saját ügyben van mód az előzetes időpontfoglalásra, a meghatalmazottként, képviselőként eljárók is élhetnek ezzel a lehetőséggel.

A NAV közölte, ha az időpontfoglalás során az ügyfél megadja e-mail címét, elektronikus visszaigazolást kap az időpontfoglalás részletes adatairól.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.