Hírek
2025. Május 23. 07:34, péntek |
Sport
Forrás: MTI
Ismét felveheti a Videoton nevet a székesfehérvári labdarúgócsapat
A Videoton Holding Zrt. hozzájárult ahhoz, hogy a székesfehérvári labdarúgócsapat ismét a Videoton nevet használja.
Ezt Sinkó Ottó, a cég egyik vezérigazgatója jelentette be azon a csütörtöki ünnepségen, amelyet a klub negyven évvel ezelőtti UEFA Kupa-döntős szereplése apropóján rendeztek.
Mindez azt jelenti, hogy a jelenleg az OTP Bank Ligában a bennmaradásért küzdő, Fehérvár FC néven szereplő együttes hamarosan várhatóan ismét felveszi a Videoton nevet, amit először 1968 és 1993 között használt, majd amin - több változatban - 1995 és 2005, valamint 2009 és 2018 között is szerepelt. A klub neve a 2018/19-es idényben MOL Vidi FC volt, 2019 óta pedig Fehérvár FC-ként indul az élvonalban.
Az ünnepélyes köszöntésen a negyven évvel ezelőtti csapat játékosai, valamint még élő stábtagjai emlékérmet vehettek át.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport
Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe
A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.
2026. Január 28. 07:33, szerda | Sport
Férfi kézilabda Eb - Chema Rodríguez elégedett a döntetlennel
Chema Rodríguez szövetségi kapitány elégedetten értékelt, miután a magyar férfi kézilabda-válogatott 32-32-es döntetlent játszott a társházigazda Svédországgal az Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Sport
Tóth Alex menedzsere: nem szabad irreális elvárásokat támasztani a játékossal szemben
2026. Január 26. 07:00, hétfő | Sport
A Győr több mint húsz év után nyert az FTC vendégeként
Az őszi bajnok Győr hátrányból fordítva 3-1-re győzött a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 19. fordulójának vasárnap esti rangadóján.
