Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2024. Január 01. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Januártól több gyorsforgalmi útszakaszra kell sztrádamatricát venni

Januártól több gyorsforgalmi útszakaszra kell sztrádamatricát venni

Január 1-jétől több, személyautóval eddig ingyenesen igénybe vehető gyorsforgalmi útszakaszra is sztrádamatricát kell váltani - figyelmeztetett az Útinform vasárnap a honlapján.

Díjkötelessé válik a többi között az M0-s, az M4-es és az M44-es autóút teljes szakasza, az M30-as autópálya Miskolcot elkerülő szakasza, az M31-es autópálya, valamint az M76-os autóút Balatonszentgyörgy és Fenékpuszta közötti szakasza - ismertették.

Hozzátették: 2024-től Magyarországon a gyorsforgalmi utak közül már csak az M8-as autópálya végig, az M9-es és az M80-as autóút teljes szakaszai, valamint az M60-as autópályának a Pécs-Nyugat csomópont és a végcsomópont közötti két kilométeres szakasza marad díjmentes a személyautók számára.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.