Hírek
2024. Augusztus 16. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Két nemzetközi felsőoktatási rangsorban is előkelő helyen végzett az ELTE
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) három területen a világ legjobb 155 egyeteme közé került a US News friss globális felsőoktatási rangsorában, valamint őrzi tavaly megszerzett helyét az Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2024-es egyetemi világrangsorában is - tudatta az intézmény csütörtökön az MTI-vel.
A U.S. News & World Report 2024/2025-ös felsőoktatási rangsora 100 ország 2250 egyetemét értékeli 13 indikátor alapján - ismertették.
A magyar egyetemek közül a legjobb eredményt idén is az ELTE érte el, a rangsorban a 485. helyet szerezte meg. Az ELTE-t a lista 590. helyén a Semmelweis Egyetem, 796. helyén a Szegedi Tudományegyetem, 902. helyén a Debreceni Egyetem követi.
Az ELTE a US News szakterületi rangsorai közül 11-ben szerepelt eredményesen. Kimagasló eredménynek számít, hogy pszichológiából a 129., űrtudományokból a 135., fizikából pedig a 155. helyen végzett - emelték ki a közleményben.
Ezen felül további négy területen, matematikából, földtudományokból, növény- és állattudományokból, valamint társadalomtudományokból hazai viszonylatban a legjobb képzőhely a US News értékelése szerint. Mindemellett az ELTE biológiából és biokémiából, környezettanból, kémiából és klinikai gyógyszerészetből került a listára, azaz került be a világ legjobb egyetemei közé - írták.
Az ARWU egyetemi világrangsorában az 501-600. kategóriában zárt idén is az ELTE, publikációs tevékenységében továbbra is megelőzve az összes többi magyar egyetemet.
Tavaly ezzel az eredménnyel az ELTE első helyen állt a hazai egyetemek között, idén azonban a Szegedi Egyetem - a Nobel-díjas Karikó Katalinnak és Krausz Ferencnek köszönhetően - nagyot lépett előre a kínai rangsorban, s így a magyarok között elsőként, a rangsor 401-500. helyén végzett.
Magyarországról további két intézmény került be a világ legjobbjai közé, a Semmelweis Egyetem - szintén megőrizve tavalyi eredményét - a 601-700-as, míg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - egy kategóriát javítva tavalyi eredményén - a 801-900-es csoportba jutott - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 03. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a következő évben intenzív növekedés lesz
Az ipari termeléssel nincsen semmi baj Magyarországon, kereskedelmi problémák vannak, ezért van szükség a gazdasági semlegesség politikájára
2024. November 01. 07:49, péntek | Belföld
Nagy Márton: külső tényezők húzzák vissza a magyar gazdaságot
A hazai fogyasztás erősödik, a belső kereslet és az ettől függő szektorok teljesítménye pozitív, a magyar gazdaságot külső tényezők, elsősorban a német járműipar visszaesése miatt érik sokkok
2024. November 01. 07:46, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország egy konzervatív sziget az európai liberális óceánban
Magyarország az Európai Unió (EU) számos más tagállamával szemben nem engedte be az idegen kultúrához tartozó embereket, családbarát politikát folytat és egy konzervatív sziget az európai \"liberális óceánban\"