Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2021. Június 10. 08:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kiderült, hogy melyik a világ legélhetőbb városa

Kiderült, hogy melyik a világ legélhetőbb városa

Az új-zélandi Auckland a világ legélhetőbb városa a The Economist brit hetilap testvércége, az Economist Intelligence Unit (EIU) szerint.

A koronavírus-járvány meglehetősen felforgatta a korábbi sorrendet. Legutóbb 2019-ben állította fel listáját az EIU, akkor Bécs végzett első helyen. Az osztrák főváros ezúttal a 12. helyre került. Az EIU nem tette közzé a teljes listát.

A top tízbe Új-Zéland, Japán és Ausztrália városai mellett csak két európai város került be: a svájci Zürich és Genf a hetedik és nyolcadik helyen.

Az osztrák főváros 2018 óta vezette a listát és évek óta fej-fej mellett versenyzett Melbourne-nel. Új-Zélandot földrajzi helyzete segítette abban, hogy lezárt határain belül megszüntesse a koronavírus-járvány, ami jelentősen hozzájárult az itt élők életminőségéhez - írja online kiadásában a The Guardian.

Auckland után a sorban Oszaka (Japán), Adelaide (Ausztrália), Wellington (Új-Zéland), Tokió (Japán) és Perth (Ausztrália) végzett.

A világjárvány miatt az elmúlt évben nem közölt rangsort az EIU. "A városok világszerte sokkal kevésbé élhetőek most, mint a járvány kezdete előtt, és úgy látjuk, bizonyos régiókat, például Európát különösen súlyosan érintett a helyzet" - közölte az EIU, mely idén is 140 nagyváros életminőségét vizsgálta 30 pontból álló szempontrendszer alapján, így a politikai és társadalmi stabilitás, a közbiztonság, az egészségügyi ellátás, az oktatás, a kultúra és a környezet, valamint az infrastruktúra szemszögéből.

A legkevésbé élhető város ezúttal is Damaszkusz lett. A szíriai fővárost a nigériai Lagos és Pápua Új-Guinea fővárosa, Port Moresby előzte meg.

Címkék: legélhetőbb, város

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 17. 08:25, szombat | Külföld

Leminősítette az Egyesült Államokat a Moody\'s

Megvonta az Egyesült Államoktól a lehetséges legjobb, \"Aaa\" államadós-osztályzatot a Moody\'s Ratings.

2025. Május 16. 09:12, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Donald Trump: a Hamászt el kell intézni

2025. Május 16. 09:02, péntek | Külföld

Marco Rubio: az Egyesült Államok nem számít komoly áttörésre az isztambuli tárgyalásokon

Az Egyesült Államok komoly áttörésre egyelőre nem számít az ukrajnai háború lezárásról kezdődő ukrán és orosz részvétellel szervezett isztambuli tárgyalásokon