Hírek
2019. Január 03. 10:57, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Kína feszegeti a jelenlegi világrend kereteit
Kína a jelenlegi világrend kereteit feszegeti, szeretne az Egyesült Államokkal egyenrangú szereplő lenni - mondta Salát Gergely Kína-szakértő az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.
Ennek a folyamatnak a része, hogy Kína az utóbbi két évtizedben, az Egyesült Államok befolyását csökkentve, Afrika elsőszámú kereskedelmi partnerévé vált. Ugyanakkor vége a kétszámjegyű kínai gazdasági növekedés időszakának - mondta a szakember.
A kapitalizmus a legjobb fogamzásgátló: a kínai fiatalok inkább utazni szeretnének, lakást, autót venni, nem pedig gyermeket vállalni - mondta Salát Gergely. Arra utalt ezzel, hogy Kínában 2016 óta engedélyezett a családonkénti két gyerek - a korábbi egy helyett -, ennek ellenére 2016-ban 18 millió gyermek született, tavaly viszont csak 15 millió.
Néhány éve csökken az aktív lakosság Kínában, a gazdaság lassulásához a demográfiai probléma is hozzájárul - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.
2026. Március 17. 06:57, kedd | Külföld
Trump a NATO jövőjét is megkérdőjelezte a Hormuzi-szoros miatt
Nyomást gyakorol szövetségeseire Donald Trump: az amerikai elnök szerint a NATO jövője is veszélybe kerülhet, ha a tagállamok nem támogatják az Egyesült Államok fellépését a Hormuzi-szoros térségében.

