Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2018. Május 24. 14:01, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség

Kitámasztott párnával cumiztatta babáját, míg cigizett - Verte és elhanyagolta fiait

Kitámasztott párnával cumiztatta babáját, míg cigizett - Verte és elhanyagolta fiait

Két rendbeli kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat egy 39 éves tatabányai asszonnyal szemben a Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség a minap.

A nő a szülői kötelezettségét éveken keresztül súlyosan megszegte, így a gyermekei érzelmileg súlyosan sérültek.

A vádlott egyedül nevelte a 2001-ben, illetve 2012-ben született gyermekeit egy tatabányai lakásban. A nagyobbiknak már kisiskolás korától magatartási problémái voltak, ezért kezelték és gyógyszer szedését javasolták, de az anya a gyógyszereket nem váltotta ki, gyermekét a vizsgálatokra nem vitte vissza, mert úgy gondolta, hogy a fia csak neveletlen. Az asszony ezzel a fiúval nem foglalkozott, neki szeretetteljes családi hátteret nem biztosított, ezért köztük egyre rosszabb viszony alakult ki, mely fokozódott a kisebbik testvér megszületése után. Ekkor az anya a kisbaba gondozását a nagyobbik fiára hárította, illetőleg a kicsit látványosan szeretgette, becézgette.

2012 nyarán a gyermekeket már védelembe vette a gyámhatóság, mert a vádlott a négy hónapos kisbabát úgy etette, hogy a cumisüveget párnával támasztotta ki, míg ő dohányzott, továbbá rosszul kötötte be a babakocsiba, ezért a gyerek onnan kiesett. Az anya a csecsemőt a tatai tóban megfürdette, melytől a bőrén kiütések jelentek meg.

Az asszony a nagyobbik fiú ruházatáról, higiéniájáról nem gondoskodott, csak egy melegítője és egy pólója volt, amit egész héten viselt, valamint a sértett a ruháit maga mosta. Az anya nem vett iskolatáskát, ezért a fiú műanyag szatyorban hordta a felszereléseit, valamint szülői értekezletre, fogadó órára nem járt. Az asszony a kisebbik fiú óvodájában szintén nem vett részt szülői értekezleten, fogadó órákon, az anyák napi ünnepségeken nem jelent meg, sőt, kétszer a nagyobbik testvér ment el helyette.

Az anya többször bántalmazta az idősebb fiút, esetenként azért, mert a rábízott feladatot nem az elképzelése szerint hajtotta végre, illetőleg a verések alkalmával gyakorta ordított, trágár kifejezéseket használt. Az asszony egyszer a kisebbiket is pofon ütötte, akinek az arcán az ütés nyoma napokig látszott.

A halmazati szabályok miatt a szülővel szemben egy évtől hét és fél évig terjedő szabadságvesztés büntetés is kiszabható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását