Városlista
2024. június 23, vasárnap - Zoltán

Hírek

2023. Március 27. 09:09, hétfő | Helyi

Magyar Költészet Napja a Könnyü László könyvtárban

Magyar Költészet Napja a Könnyü László könyvtárban

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük.

Könyvtárunkban is évről évre gyerekek és felnőttek számára összeállított rendezvényekkel csatlakozunk az országos programokhoz. Az alsó tagozatos diákok a szavalónapon mondhatják el egymásnak kedvenc versüket, a felnőtteket pedig irodalmi műsorral várjuk. Idén a Győr-Moson-Sopron vármegyei Csornán alakult Garabonciás Együttes látogat el hozzánk zenés irodalmi esttel.

Az 1991-ben alakult együttes műsoraiban megzenésített versek valamint magyar népdalfeldolgozások hallhatók. Hangzásvilágukra a világzenei stílus jellemző. Előadásaikban sokféle hangszerrel, sajátos hangszereléssel szólaltatják meg a klasszikus és kortárs költők verseit, egyfajta szubjektív interpretációval dallá formálva azokat, mint a középkori igricek, lantosok, akik a verseket még énekelve adták elő. Céljuk hogy az irodalom, a versek újra közelebb kerüljenek gyermekhez, felnőtthöz egyaránt.
Városunkban a Magyar Költészet Napját „Az én szívem játszik” című előadásukkal ünnepeljük.
A koncert magvát József Attila, Buda Ferenc, Tóth Árpád, Fazekas Mihály, Faludy György, Nagy László, Kányádi Sándor, Weöres Sándor versei adják; zenében ill. prózában. A műsort egy vetített képes illusztráció (fotók, portrék, idézetek) is színesíti.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Június 02. 13:53, vasárnap | Helyi

Elsősegélynyújtó tanfolyam a Tamási Rendőrkapitányság munkatársainak

A tamási rendőrök egészségügyi szakemberek segítségével mélyedtek bele az elsősegélynyújtás rejtelmeibe.

2024. Május 30. 19:00, csütörtök | Helyi

Várják a javaslatokat a Tamási városi elismerésekhez

Tamási város polgármesterének felhívása az elismerő címekre történő javaslattételre.

2024. Május 29. 09:50, szerda | Helyi

Szúnyoggyérítést tartanak Tamásiban

Ezúton értesítjük a lakosságot, hogy településünk területén földi úton történő szúnyoggyérítés kerül elvégzésre.

2024. Május 25. 08:00, szombat | Helyi

Kiütötte az Ajka Kristályt a Perutz

A pápai csapat a szezon utolsó idegenbeli mérkőzését Ajkán játszotta, ahol a házigazdákat magabiztosan, 6-1 arányban győzte le.