Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2025. Június 11. 07:02, szerda | Életmód
Forrás: MTI

Megjelenik a Leapmotor kínai autómárka Magyarországon

Megjelenik a Leapmotor kínai autómárka Magyarországon

Megkezdi a Leapmotor autómárka értékesítését a Magyarországon az Emil Frey csoport, a Közép-Európa több országában is tevékenykedő autóimportőr cég kínálatában ez lesz az első kínai márka

- jelentette be Balkány György, az Emil Frey Hungary országigazgatója kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

A Leapmotor feltörekvő autógyártó 2015-ben alakult, elektromos járműveinek értékesítését 2019-ben kezdte meg, azóta több mint 800 ezer autót adott el világszerte. A cégben 2023-ban 20 százalékos részesedést vásárolt a Stellantis csoport, a járműveket ma már több mint 30 országban gyártják.

A márka forgalmazása Európában már megkezdődött, tavaly alakult meg a Leapmotor International B.V., amelyben szintén tulajdonos a Stellantis. A cég az idén tavasszal kötött kizárólagos importőri szerződést a svájci tulajdonban lévő Emil Frey Hungary-vel, hogy a régiójához tartozó közép-európai országokban forgalmazza a Leapmotor márkát.

A Leapmotor a legmodernebb technológiával, széles modellpalettával és versenyképes árakon próbál részesedéshez jutni az elektromos járművek európai piacán.

Magyarországon két modellel - egy elektromos városi kisautóval és egy szintén elektromos családi SUV-val - indul. A továbbiakban 2027-ig évente két új modellt mutat be.
Az Emil Frey a Stellantis járműipari konszern több márkájának importőre Magyarországon, mintegy százféle modellt kínál, beleértve a kishaszonjárműveket is. Több mint 100 szerződéses partnerrel - márkakereskedőkkel és szervizekkel - van kapcsolatban országszerte. A Leapmotor modelljeit a tervek szerint már szeptembertől öt magyarországi kereskedésben el lehet érni, középtávon számukat 10-re növelnék.

Balkány György tájékoztatása szerint az Emil Frey Hungary 2024-ben mintegy 11 ezer járművet értékesített, az idén várhatóan 12 500-at fog.
Az importőr cég árbevétele 2024-ben megközelítette a 125 milliárd forintot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Életmód

Medvetámadásban meghalt egy 34 éves erdélyi férfi

Medvetámadás halálos áldozata lett szombaton egy fiatalember az erdélyi Küküllőprod (Prod) falu bejáratánál - közölte az Agerpres hírügynökség.

2026. Június 06. 14:00, szombat | Életmód

Megkezdődött a balatoni kompkikötők felújítása, a közlekedés zavartalan

Megkezdődött a balatoni kompkikötők komplex felújítása, a 6 milliárd forint hazai forrásból 2027 végéig elkészülő kiemelt állami beruházás munkálatai alatt a kompközlekedés zavartalan

2026. Június 05. 12:00, péntek | Életmód

Európa egyik legnagyobb civil dróngyártó központja jöhet létre Szentendrén

Európa egyik legnagyobb civil dróngyártó központját alapozza meg az ABZ Innovation Kft. Szentendrén mintegy 2,7 milliárd forintos beruházással - mondta az ABZ Drone Kft. ügyvezetője.

2026. Június 04. 16:00, csütörtök | Életmód

Zorán: ötven éve szólóban, ritkaságok lemezen

Ötven évvel ezelőtt írt először dalokat Zoránnak Presser Gábor, gyakorlatilag ezzel indult a népszerű előadó szólópályafutása.