Hírek
2014. Január 21. 10:36, kedd |
Helyi sport
Forrás: TKSE, fotó: Wolf Dávid
Mozdulj Tamási - első közös futás
Kicsik és nagyok, gyermekek és felnőttek, babakocsisok és négylábúak: január 18-án mindenki szedte a lábait az I. Közös Tamási Futáson
A Mozdulj Tamási Mozgalom első rendezvénye január 18-án került megrendezésre, és az első találkozás a közös futásról szólt. Már a kezdés előtt sok lelkes ember gyűlt össze a regisztrációs pultnál, s végül 144-en adták be regisztrációs lapjukat, hogy elindulhassanak a közös futáson. A mozgásra vágyók között többen akadtak, akik egész családjukkal látogattak ki a rendezvényre, így szinte minden korosztály képviseltette magát. Voltak, akik babakocsit tolva, vagy kisgyermekkel indultak neki a távnak. Mivel ez a rendezvény nem a versengésről, hanem sokkal inkább a közös mozgásról szólt, ezért többen elhozták magukkal négylábú kedvenceiket is.
A rajt előtt közös bemelegítésre került sor, ahol a mozogni vágyók felkészülhettek a futásra. Miután mindenki teljesítette az általa választott távot - akadt, aki többször is - megkezdődött a trófea gyűjtés. A regisztrációs pultnál az összes futó kapott egy trófea gyűjtő füzetet, bele pedig az első trófeáját, amelyet később értékes ajándéktárgyakra válthatnak majd. A Mozdulj Tamási Mozgalomnak nem ez volt az egyetlen rendezvénye - hiszen vár még az érdeklődőkre gyalogtúra, kerékpártúra, és újabb futás is - , természetesen minden részvétel után a füzetekbe újabb trófea kerül. Aki még eddig nem tette, tekintse meg és kedvelje a Tamási Szabadidő és Sport Egyesület oldalát a facebook-on: itt mindig értesülhet a következő eseményről, megtekintheti a rendezvényen készült fényképeket és az eredményeket is elolvashatja. A rendezvény szervezői köszönik mindenkinek az aktív részvételt, a sportolni vágyóknak, a segítőknek, és mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy egy remek hangulatú sportesemény jöhetett létre Tamásiban. Reméljük, legközelebb is legalább ennyien, vagy még többen leszünk egy hasonlóan jókedvű találkozón!
- Holub Zsóka -
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 16:00, szombat | Életmód
Ismét országjáró turnéra indul a Csukás Meserádió és az M2 Mesetévé
A tavalyi nagy sikerű országjárás után a közmédia gyerekeknek szóló és a nap 24 órájában elérhető csatornái, az M2 Mesetévé és a Csukás Meserádió ismét országjáró turnéra indulnak.
2026. Március 14. 14:00, szombat | Életmód
Március 15. - Gulyás Gergely: 1848 hősei a magyar szabadság és függetlenség szimbólumaivá váltak
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
