Hírek
2016. Január 16. 17:44, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Növényvédőszer-maradékot mutattak ki az egyik áruházlánc fejes salátáiban
Határérték feletti növényvédőszerhatóanyag-maradékot mutatott ki a Penny Market Kft. logisztikai központjában vett fejessaláta-mintában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
A mért mennyiség nem jelent akut egészségügyi kockázatot.
A hivatalnak az MTI-hez szombaton eljuttatott közleménye szerint az 1200 fejes salátából kedden vett mintában folpet növényvédőszer maradékát mutatták ki a megengedettnél nagyobb mennyiségben: a kilogrammonkénti 2 milligramm helyett 5,67-et mértek. A folpet gombaölő hatóanyag - tették hozzá.
A tétel visszahívása, eredetének, termelőjének azonosítása folyamatban van.
Hangsúlyozták: a mért növényvédőszer-maradék nem jelent akut egészségügyi kockázatot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

