Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2018. Szeptember 30. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: police.hu

Oxigénellátást igénylő kisgyereken segítettek a rendőrök

Oxigénellátást igénylő kisgyereken segítettek a rendőrök

A Gödöllői Autópálya Alosztály járőrei azonnal a forgalmi okok miatt autójával csak lassú haladásra képes szülő és vele utazó, kiegészítő oxigénellátást igénylő gyermeke segítségére siettek az M3-as autópályán.

A rendőrségre szeptember 28-án délután érkezett bejelentés arról, hogy az M3 autópálya Hatvan felé vezető oldalán Bag térségében egy autós kért segítséget, mivel a járműben vele utazó, kiegészítő oxigénellátásra szoruló gyermekének oxigénkészlete fogytán volt, és a sűrű forgalom miatt csak nagyon lassan tudtak otthonuk felé haladni. A kétéves gyermek állapota stabil volt, azonnali orvosi ellátást nem igényelt, de tartani lehetett attól, hogy a lassú haladás miatt az egyébként normál esetben elegendő oxigén nem fog kitartani úti céljukig, ahol további oxigén készletek álltak rendelkezésükre.

A bejelentést követően a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Gödöllői Autópálya Alosztály rendőrei azonnal a helyszínre indultak, majd néhány perccel később megkülönböztető jelzések használatával elkezdték a bajba került autós átvezetését a többkilométeres torlódáson. Miután a lassú haladás miatt kialakult időveszteséget le tudták dolgozni, édesanya és gyermeke az így már hazáig kitartó oxigénkészlettel tovább folytathatták útjukat.

Gyermek és édesanyja ezt követően épségben hazaérkeztek jászárokszállási otthonukba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.