Hírek
2012. Január 09. 07:45, hétfő |
Belföld
Forrás: Stop.hu/MTI
Progresszív rock, dzsessz, metál és chillout - mindenkinek megadják, amit szeret
Január 12-én tartja legújabb albuma bemutatóját a fúziós zenét képviselő Special Providence a fővárosi A38 hajón. A nyolc éve létező csapat Soul Alert című harmadik lemeze anyagát itt játssza először élőben.
Az elmúlt évtizedben a Special Providence nemcsak hazai, hanem nemzetközi körökben is ismert lett, komoly sikereket ért el, fellépett számos rangos európai fesztiválon és klubban, tavaly októberben Dél-Amerikába is eljutott.
Lemezeiket tizenöt országban forgalmazzák - tájékoztatták a szervezők az MTI-t. Zenéjüket szinte lehetetlen a szokványos műfaji keretek közé szorítani, a formáció szabadon elegyíti a progresszív rock, a dzsessz, a metál és a laza chillout elemeit, valódi kuriozitást hozva létre. "Emiatt az egyveleg miatt hívnak minket dzsesszfesztiválokra éppen úgy, mint metál rendezvényekre" - mondta Markó Ádám a csapat dobosa.
Bár a produkció alapvetően instrumentális, az évek alatt megszokottá vált, hogy néha vendégénekesek teszik színesebbé az összhatást, stúdióban és színpadon egyaránt. A Soul Alert című lemezen a Turbo frontembere, Tanka Balázs hangját lehet hallani, a január 12-i koncerten a Subscribe-ból ismert Csongor Bálint, valamint Till Máté egészíti ki a zenekart néhány dal erejéig.
A Soul Alert sokak szerint a zenekar eddigi legdallamosabb albuma, átgondoltabb, érettebb mint a korábbi két lemez, a 2008-as Labyrinth és a 2007-es Space Café. A már említett Markó Ádám mellett Cséry Zoltán (billentyűs hangszerek), Kertész Márton (gitár) és Fehérvári Attila (basszusgitár) alkotja a Special Providence-t, amely idén tavasszal Franciaországban, Belgiumban és Németországban turnézik, ősszel pedig Nagy-Britanniában, valamint Japánban hallhatja őket a közönség.
Az A38-beli koncerten a Special Providence mellett színpadra lép a Haelo is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

