Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2011. Szeptember 04. 07:19, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Rengett a föld Pakson

Rengett a föld Pakson

Erős hanghatással járó, ám kis intenzitású földrengést észleltek szombaton Paks közelében - közölte a Magyar Tudományos Akadémia szeizmológiai főosztálya.

Az erőműben nem, Németkéren azonban néhányan érezték a Richter-skála szerinti 2,8-as erősségű rengést.

A földmozgás szombat délelőtt, Pakstól mintegy 8-10 kilométerre történt, fészke pedig 10 kilométeres mélységben lehetett- közölte a hirado.hu. Tolna megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint Paksról nem érkezett jelzés, a város melletti Németkér lakói azonban hallották és érezték is a jelenséget: a helyi független polgármester, Horváthné Gál Erika szerint többen robbanásszerű hangot hallottak, majd rövid időre mozgásba jöttek a kis üvegtárgyak, s rezegni kezdtek az ablakok is. A rengés alacsony amplitúdójúnak számít – a 2,8-as szintet sok esetben csak az állatok veszik észre, az emberek nem.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /archívum

Címkék: földrengés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.