Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2018. Október 27. 05:01, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Sok eső várható a Duna vízgyűjtő területén

Sok eső várható a Duna vízgyűjtő területén

A Duna vízgyűjtő területének térségében jelentősebb mennyiségű eső várható - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán pénteken.

Az előrejelzés szerint a következő napokban az Alpok térségében egy markáns hidegfront és egy mediterrán ciklon hatására helyenként akár 300 milliméternél is több csapadék hullhat. Ez - írták - "egyfelől jó hír", hiszen az elmúlt időszak szárazsága miatt nagyon hiányzott már ez a csapadékmennyiség a folyók vízgyűjtőiről. Előreláthatóan a Duna vízszintje is emelkedik.

Kiemelték ugyanakkor, hogy a rövid idő alatt lehulló sok csapadék nagy gondokat, villámárvizeket és esetleg csuszamlásokat okoz. Erre figyelmeztetnek a nemzeti meteorológiai szolgálatok: Olaszország északi régióiban elsőfokú, Ausztria déli részén másodfokú, Svájcban több helyen harmadfokú figyelmeztetés van érvényben az eső miatt.

Magyarországon azonban kedd reggelig várhatóan mindössze 4 és 20 milliméter között alakul majd a lehullott csapadék mennyisége, főként az Északi-középhegységben és a Duna-Tisza közén lehet 10 milliméternél több esőre számítani - írta a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld

Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját

Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.