Hírek
2021. Január 19. 11:54, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sok helyen mintegy 10 fokkal volt enyhébb a reggel az előző naphoz képest
Hétfőhöz képest sok helyen mintegy 10 fokkal magasabb hőmérsékleti értékeket mértek kedd reggel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd reggeli adatai szerint különösen az ország középső sávjában mértek több fokos, néhol 10 Celsius-fok feletti hőmérsékletváltozást az előző reggelhez képest. A keleti és nyugati országrészben jellemzően kisebb, csak maximum néhány fokos eltérések voltak.
A meteorológiai szolgálat a Facebook-oldalán azt írta: megkezdődött az enyhébb levegő beáramlása a Kárpát-medencébe, amely szép lassan kiszorítja majd a hideg, fagyos légtömeget.
Az esti órákban a kevésbé felhős tájakon - az Alföldön, illetve az Északi-középhegység völgyeiben - még lehűlt mínusz 10 fok köré, néhol mínusz 13 fokig a levegő. Országos szinten azonban az elmúlt éjszaka már enyhébb volt.
Kiemelték: Baján, ahol hétfőn még mínusz 16,4 fokot mértek, és ezzel megdőlt a téli szezonrekord, kedden reggel 7 órakor 15 fokkal volt melegebb.
Az előrejelzés szerint a következő napokban tovább mérséklődik a hideg. Pénteken és szombaton a leghidegebb órákban sem lesznek jellemzőek mínuszok, napközben helyenként 10 foknál is melegebb lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

