Hírek
2012. Április 23. 14:01, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tojás nélkül született egy kiscsirke
Egy sri lankai tyúk tojás nélkül adott életet egy csirkének, ezzel pedig ismét előtérbe helyezte a kérdést: a tyúk vagy a tojás volt először?
Ahelyett, hogy a tyúkból pottyant volna ki, a tojás a tyúkban 21 napig volt majd szétrepedt - írja a BBC.
A csirke teljesen kifejlődött és egészséges, de az anya elpusztult. A sri lankai kormány állatorvosa elmondta: még soha nem látott ilyesmit azelőtt.
Az orvos megvizsgálta a tetemet és arra jött rá, hogy a megtermékenyített tojás a tyúk nemzőszerveiben fejlődött ki, de bennmaradt a testében, amíg szét nem repedt.
A boncolás kimutatta, hogy a tyúk belső sérülések következtében pusztult el.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

