Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2020. Április 01. 07:53, szerda | Helyi
Forrás: koronavirus.gov.hu

Tolna megyében hét igazolt fertőzött van

Tolna megyében hét igazolt fertőzött van

A kormány kedden éjszaka a koronavirus.gov.hu honlapon tette közzé a megyékre lebontott adatsort a hazánkban eddig igazolt új koronavírusos megbetegedésekről.

Mivel a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai szerint Tolna megye népessége 217 463 fő, a százezer lakosra jutó fertőzöttek száma 3,22.

A közzétett térképről az derül ki, hogy 525 esetből

a legtöbb Budapesten van, itt található a fertőzöttek majdnem fele, 232 fő (további 98 pedig Pest megyében).
Ezután Szabolcs-Szatmár-Bereg és Győr-Moson-Sopron megyékben van a legtöbb fertőzött, 25 és 26 fő.
A legkevesebb fertőzés, mindössze három, Heves megyében fordult elő.

Az elhunytak száma 20 főre nőtt szerda reggelte, írja a koronavirus.gov.hu. A kormányzati oldal tájékoztatása szerint a négy elhunyt személy krónikus betegséggel küzdő idős beteg. Mind a négyen szív- és érrendszeri alapbetegségben szenvedtek. A közzétett adatok szerint egy 86 és egy 67 éves nő, valamint egy 66 és egy 91 éves férfi halt meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 13:26, szerda | Helyi

Elmaradt hulladékszállítás Tamásiban, pótolni fogják

01.28-án kapacitáshiány miatt a szelektív hulladék gyűjtése elmaradt. (Fornád is) A pótlásra szombaton 01.31-én kerül sor. A kellemetlenségért elnézést kérünk.: Alisca Terra Nonprofit Kft.

2026. Január 27. 21:26, kedd | Helyi

A tamási szakképző iskolában minden tizedik, tizenegyedik évfolyamon tanuló fiatal duális képzésben vesz részt

Minden fiatalnak szeretnénk szakmát adni és a hátrányos helyzetű térségekben a felzárkóztatást segíteni - mondta a kulturális és innovációs miniszter Tamásiban.

2026. Január 17. 13:16, szombat | Helyi

Ha felismeri a képen látható lányt, hívja a Tamási Rendőrkapitányságot!

A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/367-9/2025. körözési számon eljárást folytat Kovács Kata Ingrid eltűnése kapcsán.

2026. Január 14. 08:15, szerda | Helyi

Életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott a férfi, aki leszúrta élettársát Tamásiban

Előre kitervelten, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Pécsi Ítélőtábla keddi jogerős határozatában