Hírek
2019. Május 11. 07:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Újabb megfigyelőket vett nyilvántartásba az NVB
A három, Fidesz-KDNP által bejelentett megfigyelő a kisvárdai, a vásárosnaményi és a mátészalkai egyéni választókerületi választási irodánál ellenőrzi a levélszavazatok gyűjtését.
A választási eljárásról szóló törvény szerint a levélben szavazók bármely országgyűlési egyéni választókerületi választási irodában is leadhatják szavazatukat, a magyarországi szavazásra rendelkezésre álló időszakban.
A leadott levélszavazatokat az iroda folyamatos felügyelete alatt álló urnába lehet bedobni, a listát állító jelölőszervezetek által megbízott megfigyelők pedig jelen lehetnek az urna felügyelete során. A listát állító jelölőszervezet választókerületi székhelyenként két megfigyelőt jelenthet be. A megfigyelőket május 16-án 16 óráig lehet bejelenteni a Nemzeti Választási Bizottságnál (NVB).
Mivel a bejelentések megfeleltek a törvényi előírásoknak, az NVB pénteken nyilvántartásba vette a Fidesz-KDNP három megfigyelőjét. A megfigyelők Kisvárdán, Vásárosnaményben és Mátészalkán lehetnek jelen a levélszavazatokat gyűjtő urna felügyelete során.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

