2024. április 25, csütörtök - Márk

Hírek

2017. Június 15. 15:50, csütörtök | Helyi
Forrás: Tamási Tankerületi Központ

Válogatás a Tamási Tankerület Tamási járási köznevelési intézményeinek tanév végi versenyeredményeiből

A több száz eredményből mi csak válogatni tudtunk azon szempont alapján, hogy lehetőség szerint minden intézményünkből adjunk hírt kimagasló teljesítményről,

ezek közt szerepeljen tantárgyi, művészeti és sporteredmény is (utóbbiak közt diákolimpiákkal) és szerepeljen még megyei és – tanév vége lévén – országos eredmény is. Aki többet szeretne tudni a versenyeredményekről, ajánljuk figyelmébe mind a kisebb, mind a nagyobb intézmények honlapját!

A Hőgyészi Hegyhát Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium székhelyintézményének diákja, Feith József (2. a) több matematika versenyen is kimagasló eredményt ért el Kérőné Tanner Éva tanítványaként: a Bendegúz Tudásbajnokságán matematika és környezetismeret tárgyból a megyei 1. hely után az országos döntőben előbbi tárgyból 2., utóbbiból 7. helyet ért el, a Bendegúz NyelvÉsz verseny megyei 1. helye után pedig országos 16. lett. A Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei megnyerését követően az országos döntőben 24. helyen végzett.
A Bendegúz Tudásbajnokság magyar nyelvtan tantárgyából Fölker Fanny (7. a) a megyei 1. hely után országos 13. lett (e verseny megyei 2. helyén Zeng Xiao Bei végzett), mindkettejük felkészítő pedagógusa Retkesné Oberritter Bernadett volt.
Folkmann-Papp Petra (8. a) két német nyelvi versenyen szerzett országos helyezést: az SCA/Sprach Camp Austria versenyen 5., az OÁTV Német Nemzetiségi Tanulmányi Versenyen 8. lett, felkészítő tanára Stefán Márta volt.
Balaskó László felkészítő tanárként örülhetett a Diákolimpia IV. korcsoportjának labdarúgás és kézilabda megyei II. helye mellett a Kling Réka (8. a) által szerzett megyei 1. helynek, aki az országos döntőben ismét 1. helyezett lett.

Az intézmény Gyönki Tagiskolájának diákjai a FODISZ (Fogyatékosok Országos Diák- és Szabad-idősport Szövetsége) az előző válogatásban már említett megyei 1-3. helyeit követően az országos döntőben is helytálltak: Élő Nóra (7. o.) 7. és 8. helyezést, Varga Krisztina (6. o.) 4. helyezést ért el, felkészítő tanáruk Kovacsik Gábor volt.
Heidt-Fekete Dominik, Nászai Nóra, Szabó Zsóka, Rezi Ákos, Peszt Dorka a Cegléden rendezett „Tiszta víz” nevű verseny országos döntőjében 7. helyezettek lettek, felkészítő pedagógusuk Keller Andrásné volt.
Szűcs Rozália két tanítványa az Országos nemzetiségi német versenyen a maguk korosztályában mindketten 7. helyen végeztek: Kiss Zétény (6. o.) és Kátai Benedek (7. o.).

Az intézmény Tolnai Lajos Gimnáziumi és Kollégiumi Tagintézményének tanulói is számos sikert értek el. A 11-12. évfolyamos kézilabdázók, Bán Tamás tanítványai Zágrábban 2. helyezést, Székelyudvarhelyen 3. helyezést értek el.
A 9-12. évfolyamos labdarúgók (sajnos a csapatnévsort róluk sem kaptuk meg) a Diákolimpia országos döntőjében 19. helyen végeztek, felkészítő tanáruk Zádori Attila volt.
Karl Mátyás (9. a) a Lóczy Lajos Földrajzversenyen országos 17. lett, felkészítő tanára Karlné Kaziba Klára volt.
Az Országos német vers- és prózamondó verseny döntőjében három helyezést is elértek Holtz Marianna és Lászlóné Pechli Zsanett tanítványai: Dobrovics Flóra (10. a) 15. lett, Haffner Kata és Dick Joanna (9. a) 5., illetve 7. lett.

A Vak Bottyán Általános Iskola és Gimnázium tanulói egyéni és csapatsikereket értek el. Sztojka Tamás (7. a) az Atlétika Diákolimpia ötpróba versenyének megyei 1. helye után az országoson 24. lett, Tenke Csongor (8. a) ugyanitt magasugrásban megyei 1. és országos 17. lett, felkészítő tanáruk Szabadi István volt.
A Balogh János Kárpát-medencei Környezet- és egészségvédelmi csapatverseny országos döntőjében Harkai Lilla (7. o.), Horváth Gréta és Számedli Fanni Zoé (8. o.) 5. helyen végeztek, felkészítő tanáruk Bíró Zoltánné volt.

A Würtz Ádám Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola székhelyintézményében a tanulók tanulmányi, sport és képzőművészeti sikereket értek el. A Bendegúz Tudásbajnokság országos döntőjében Péti Dávid (3. a) 16. helyen, Lückl Zsombor (4. b) 8. helyen, Kajdi Ilona (7. d) 14. helyen és Gácsi Zalán (8. b) 6. helyen végzett, felkészítő pedagógusaik Gasparicsné Schönléber Andrea, Voloscsukné Csatári Magdolna és Molnár Bernadett voltak.
Gasparicsné Schönléber Andrea már említett tanítványa, Péti Dávid még egy országos eredményt ért el: a Bendegúz NyelvÉsz versenyen 21. lett.
A Kézilabda Diákolimpián a Berta Koppány (4. a), Bujtás Bence (5. a), Dobos Bálint (5. d), Huth Loránd (6. a), Kelemen Ádám (4. b), Kotroczó Norbert Pál (6. a), Kökönyei Hugó (5. a), Olesnyák Csaba Hunor és Molnár Máté (4. b), Teplán Boldizsár és Teplán Kornél (4. d), Wiborny Mihály( 5. a) összetételű csapat az országos elődöntő 4. helyén végzett, felkészítő pedagógusuk Szabó Bakos Béla volt.
Ugyancsak országos elődöntőig jutottak és 2. helyezést értek el a lány kézilabdázók:
Agócs Kata és Gyugyi Gréta (7. a), Horváth Nikolett (8. a), Horváth Petra (7. c), Jankó Enikő (8. c), Kajdi Ilona és Kajdi Kinga (7. d), Kertész Mónika és Kiss Dominika (7. a), Kocsis Kíra (6. a), Mendi Martina (8. c), Páczelt Réka (7. a), Nagy Zsófia (5. b), felkészítő tanáruk Lanczki Andrea volt.
A Kötélugró Diákolimpia Országos Döntőben két kategória egyéni és csapatversenyében értek el helyezéseket Juhász Dénes tanítványai: Gonda Orsolya (7. b) 12. helyen, Németh Csenge (2. a ) 17. helyen, Fenyő Anna (2. c) 23. helyen végzett, illetve a már említett Gonda Orsolya Papp Linettel (5. c) együtt csapat 14. helyet szereztek.
Neubauer Sára (5. a) az Országos Fém- és tűzzománc Készítő Verseny döntőjében 2. helyet ért el, felkészítő tanára Rill Mária volt.

Az intézmény Szakályi Tagiskolájának diákjai a Böngész levelező versenyen (az ilyen típusú verseny eredményét utoljára tesszük közzé) értek el országos sikert: Szabó Miklós (2. o.) 3. helyet ért el a többiek 2. és 3. helyezést jelentő csapateredménye mellett, az egyéni felkészítő pedagógus Szabó Melinda volt.

Az intézmény Regölyi Tagiskolájának két 4. osztályos tanulója: Józsa Nárcisz és Guld Zsuzsanna Lara a regionális Iregi Népdaléneklő Versenyen kiemelt arany minősítést kaptak, felkészítő pedagógusuk Schellné Antal Ágnes volt.

Mindannyiuknak: tanulóknak és felkészítőknek egyaránt gratulálunk és pihentető nyári szünetet kívánunk Csike Tamás tankerületi igazgató nevében is!

Tamási Tankerületi Központ

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 25. 10:25, csütörtök | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható!

A lenti képre kattintva juthat el az olvasósarokba. Iratkozzon fel e-mail címével, hogy minden szerdán megkapja a Dombóvári Szuperinfó digitális változatát!

2024. Április 24. 14:36, szerda | Helyi

Eltűnt Bálint Lóránt

A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik.

2024. Április 19. 15:41, péntek | Helyi

Tolna Megye Védelméért emlékérmet vehetett át Müller Katalin

Április 16-án vette át Müller Katalin, a Tamási Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnöke kimagasló helytállásáért a rangos elismerését.

2024. Április 18. 08:59, csütörtök | Helyi

„Tiszta porta virágos kert” program Tamásiban

Tamási Város Önkormányzata az idei évben is szeretné elismerni, értékelni azokat a lakókat, akik aktívan tesznek környezetük szépségéért, ezáltal is hozzájárulva Tamási arculatának szépítéséhez.