Városlista
2026. augusztus 15, szombat - Mária

Hírek

2012. Március 20. 14:15, kedd | Kék hírek
Forrás: STOP / MTI

Végzett a rokonnal, a kutyával és magával is

Végzett a rokonnal, a kutyával és magával is

Lelőtte rokonát egy férfi kedd reggel a főváros XV. kerületében, a Zsókavár utca egyik lakásában, majd egy közeli utcában öngyilkos lett - értesült az MTI.

Az MTI úgy tudja: fiatalabb férfi idősebb férfi rokonát lőtte agyon, a kutyáját pedig leszúrta.

Horváth Katalin Fanni, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője az MTI-nek elmondta: reggel 8 óra előtt a 43 éves férfi a nála lévő lőfegyverrel megölt egy 64 éves férfit az újpalotai lakásban, majd elmenekült a helyszínről. A férfi ezután hazament a Nyírpalota úti lakásába, majd öngyilkosságot követett el.

A szóvivő az MTI információit pontosítva azt mondta, a tettes és az áldozat nem voltak közeli rokonok, de családi kapcsolataik révén ismerték egymást.

Azt, hogy a férfi hány lövéssel ölte meg ismerősét, a rendőrség nem kívánta közölni.

A BRFK az ügyben emberölés bűntette elkövetésének a megalapozott gyanúja miatt rendelt el nyomozást.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 14. 07:18, péntek | Kék hírek

Kukarongáló férfi harapott meg egy rendőrt Győrben

Letartóztatta a bíróság azt a kukarongáló férfit, aki tettenérésekor megharapott egy rendőrt Győrben - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség az MTI-t csütörtökön.

2026. Augusztus 11. 10:00, kedd | Kék hírek

Eltűnt egy bejelentett robbanótest a Dunából, a rendőrség segítséget kér

Ismeretlen módon eltűnt egy második világháborús robbanótest az apadó Dunából az előbukkanásáról szóló bejelentés után, felkutatásához a lakosság segítségét kéri a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).

2026. Július 29. 06:00, szerda | Kék hírek

Szőlő utcai ügy - Központi Nyomozó Főügyészség: zajlik a nyomozás, egyelőre nincs további tájékoztatás

A Szőlő utca ügyben zajlik a nyomozás, de a hatóságok nem közölnek részleteket - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.