Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2014. Május 09. 06:27, péntek | Helyi

Kisze nap az óvodában

 Kisze nap az óvodában

A Tamási Aranyerdő Óvodában idén is, mint minden évben megrendezésre került a Kisze nap

Rendhagyó volt az idei Kisze nap, hiszen vendégeket is fogadtak: a mözsi óvodások látogattak el a tamási óvodába, akik műsorukkal és gyönyörű népviseletükkel kápráztattak el az ittenieket. A mözsi óvodások megvendégelését a német nemzetiségi csoport vállalta magára, ők már többször is jártak Mözsön.
Sokféle kézműves foglalkozás várta a gyerekeket és felnőtteket egyaránt, felsorolni is sok lenne a sokféle ajándékkészítési lehetőséget. Az óvónénik által kínált foglalkozásokon kívül grillázskészítést és díszítést is kipróbálhattak az érdeklődők Fenyőné Margitka segítségével. Tutyi kötő asszonyok is érkeztek, akik a kötés fortélyaiba engedtek betekintést. Az ügyes kezű dadus néni, Bériné Éva pedig a tojáskaparás technikáját mutatta be.
A kézműves foglalkozások után elégették a Kisze babát, a tábortűz után pedig táncházzal zárult a nap.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 13:26, szerda | Helyi

Elmaradt hulladékszállítás Tamásiban, pótolni fogják

01.28-án kapacitáshiány miatt a szelektív hulladék gyűjtése elmaradt. (Fornád is) A pótlásra szombaton 01.31-én kerül sor. A kellemetlenségért elnézést kérünk.: Alisca Terra Nonprofit Kft.

2026. Január 27. 21:26, kedd | Helyi

A tamási szakképző iskolában minden tizedik, tizenegyedik évfolyamon tanuló fiatal duális képzésben vesz részt

Minden fiatalnak szeretnénk szakmát adni és a hátrányos helyzetű térségekben a felzárkóztatást segíteni - mondta a kulturális és innovációs miniszter Tamásiban.

2026. Január 17. 13:16, szombat | Helyi

Ha felismeri a képen látható lányt, hívja a Tamási Rendőrkapitányságot!

A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/367-9/2025. körözési számon eljárást folytat Kovács Kata Ingrid eltűnése kapcsán.

2026. Január 14. 08:15, szerda | Helyi

Életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott a férfi, aki leszúrta élettársát Tamásiban

Előre kitervelten, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Pécsi Ítélőtábla keddi jogerős határozatában