Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2016. Február 22. 09:32, hétfő | Helyi
Forrás: teol.hu, Balázs László; fotó: Makovics Kornél

A jelenkor festője volt Ujváry Lajos

A jelenkor festője volt Ujváry Lajos

Ujváry Lajos Emlékkiállítás nyílt a Tamási Galériában. A Munkácsy-díjas festőművész 1925. február 25-én született Kaposváron, de több Tolna megyei településhez is van kötődése.

A dombóvári gimnáziumban figyelt fel rajztehetségére tanára, Marczell György. A Képzőművészeti Főiskolán Poór Bertalan és Szőnyi Zoltán növendékeként diplomázott. Nyugdíjba vonulásáig a budapesti Képző- és Iparművészeti Gimnáziumban oktatott. Több mint ötven egyéni és csoportos kiállítása volt itthon és külföldön: műveit Párizs, Helsinki, Tokió és Kairó mellett több német és olasz város múzeumaiban és galériáiban láthatták az érdeklődők. Ujváryt Dombóvár képviselő-testülete 2005. augusztus 19-én ünnepi ülés keretében díszpolgárrá választotta.

A művésznek a hazai – Hőgyész-csicsói településrész – és a székelyföldi tájak mellett a paraszti élet ábrázolása volt kedvenc témája, festészetét az egyszerű, tömör formaadás és mélyen izzó színvilág jellemezte. A tárlat március 13-ig látogatható, hétköznapokon 14-től 18 óráig, hétvégén 14-től 17-ig.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 13:26, szerda | Helyi

Elmaradt hulladékszállítás Tamásiban, pótolni fogják

01.28-án kapacitáshiány miatt a szelektív hulladék gyűjtése elmaradt. (Fornád is) A pótlásra szombaton 01.31-én kerül sor. A kellemetlenségért elnézést kérünk.: Alisca Terra Nonprofit Kft.

2026. Január 27. 21:26, kedd | Helyi

A tamási szakképző iskolában minden tizedik, tizenegyedik évfolyamon tanuló fiatal duális képzésben vesz részt

Minden fiatalnak szeretnénk szakmát adni és a hátrányos helyzetű térségekben a felzárkóztatást segíteni - mondta a kulturális és innovációs miniszter Tamásiban.

2026. Január 17. 13:16, szombat | Helyi

Ha felismeri a képen látható lányt, hívja a Tamási Rendőrkapitányságot!

A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/367-9/2025. körözési számon eljárást folytat Kovács Kata Ingrid eltűnése kapcsán.

2026. Január 14. 08:15, szerda | Helyi

Életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott a férfi, aki leszúrta élettársát Tamásiban

Előre kitervelten, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Pécsi Ítélőtábla keddi jogerős határozatában