Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2018. Augusztus 21. 08:06, kedd | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Önkormányzat

A közlekedési balesetek megyei áldozatainak emléke előtt tisztelegtek

A közlekedési balesetek megyei áldozatainak emléke előtt tisztelegtek

Ribányi József szerint nem szabad hagynunk, hogy a rohanó világ meggondolatlan, óvatlan és biztonságtalan versenyfutásra kényszerítsen bennünket.

Hagyományos megemlékezést tartott pénteken a Tolna Megyei Baleset-megelőzési Bizottság Kölesd határában. A „Bartal- szobornál” összegyűlteket Ribányi József, a Tolna Megyei Közgyűlés alelnöke köszöntötte. Beszédében – akár az ifjú Bartal György szülei fiukat – óvatosságra intett minden közlekedőt, hiszen az emberi életnél nincs fontosabb érték. Az alelnök dr. Kovács Zoltánnal, a Bizottság elnökével közösen helyezett el koszorút az emlékmű alatt. Az eseményen sokan adóztak még hasonlóan a közlekedési balesetek megyei áldozatainak emléke előtt.
Ribányi József a közlekedés kapcsán hangsúlyozta, hogy már az ókortól kezdve időt és energiát áldozunk fel, akár kereskedelmi és gazdasági érdekeinkért, akár azért, hogy emberi kapcsolatainkat fenntartsuk. Életünk meghatározó részét közlekedéssel töltjük, amely nélkül modern civilizáció sem alakulhatott volna ki – mutatott rá az alelnök.
A századfordulót megelőzően az ipari fejlődés, a világháborúkat követően és napjainkban pedig az informatikai fejlődés mellékhatásai kerültek a figyelem középpontjába. Rendkívül fontos, hogy ezekre az infrastrukturális épüléssel járó kihívásokra – így például a közúti balesetekre is – megoldások szülessenek – hívta fel a figyelmet.
Ribányi József szerint nem szabad hagynunk, hogy a rohanó világ meggondolatlan, óvatlan és biztonságtalan versenyfutásra kényszerítsen bennünket.
A beszédet tartók sorába lépett a Kölesdi Közéleti Egyesület nevében Domonkos Lajos is, aki korabeli források által idézte meg a Bartal család emlékét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Június 08. 11:11, hétfő | Helyi

Eltűnt Puskás Barnabás, keresik a tamási rendőrök

A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/154/2026. kör. számon körözési számon eljárást folytat Puskás Barnabás eltűnése kapcsán.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.