Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2024. Január 17. 14:48, szerda | Helyi

A rendőrségre hivatkozva próbálnak pénzhez jutni a csalók

A rendőrségre hivatkozva próbálnak pénzhez jutni a csalók

A rendőrség nevében is próbálkoznak a csalók – hívta fel a figyelmet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

ÖNÖK, TUDTOMMAL, NEM KÉRNEK KÁRTYAADATOKAT? A hét első napján a Tolna vármegyei rendőrség Facebook-oldalának egyik követője intézte a rendőrsökhöz a fenti kérdést. Jól tudja! A rendőrség, de más hivatalos szervek sem kérnek bankkártya- és egyéb biztonsági adatokat! Továbbra is hangsúlyozzák, hogy legyenek egészségesen bizalmatlanok! Az online térben mindennapossá váltak a csalárd szándékú üzenetek! Csak hétfőn öt különböző csalás miatt érkezett bejelentés, feljelentés Tolnában. Egy rendőrségi áloldalra navigáló link SMS-ben érkezett, de mivel a címzett résen volt, anyagi kár nem érte. A többiek kevésbé voltak szerencsések. Egy férfi interneten talált egy külföldi kereskedésnél álmai autójára. A hirdetőnek előbb előleget, majd a vételár összegét is elutalta. Akkor érte meglepetés, mikor a szállító jármű megérkezett a kiszemelt áruért. A kereskedő ugyanis közölte, hogy az ő telephelyén nincs és soha nem is volt a vevő által kifizetett kocsi. Egy sértett 50 ezer forint nyeremény reményében töltött ki egy „pénzintézeti” kérdőívet, de a nyeremény nem érkezett meg, viszont a számlájáról több esetben ismeretlen utalásokat indítottak 100 ezer forintot meghaladó összegben. Másik két esetben egy-egy szolgáltató küldött felszólítást hátralék kifizetésére, valamint vámtartozás rendezésére. A sürgető hangvételű levelekben lévő linkekre kattintva a sértettek kiadták bankkártyaadataikat. Egyiküket 200 ezer, másikukat közel 300 ezer forinttal rövidítették meg a csalók. Az online térben elkövetett csalásokkal kapcsolatos hasznos információkról a kiberpajzs.hu oldalon olvashatnak.

Címkék: Tamási, tolna megye

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:29, csütörtök | Helyi

Tamásiban egy bódult sofőr két balesetet is okozott

Tamásiban reklámtáblának, a 61-es főútról letérve fának ütközött egy ozorai férfi.

2026. Július 20. 09:37, hétfő | Helyi

Nagy Roxánát keresik a tamási rendőrök

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/191/2026. kör. számon körözési eljárást folytatnak Nagy Roxána eltűnése kapcsán.

2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi

A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.

2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi

Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden

Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.