Hírek
2016. November 28. 10:12, hétfő | Helyi
Közösen hangolódtak a közelgő ünnepre
Meggyújtották az első gyertyát a város adventi koszorúján november 27-én, vasárnap este.
Zsúfolásig megtelt a Túrmezei Erzsébet rendezvénytér tegnap este, több programmal is készültek a Tamási Városi Művelődési Központ munkatársai az első ünnepi hétvégére.
Mézeskalácstól illatozik a művelődési központ előcsarnoka, hiszen huszonöt lelkes lány és asszony több száz mézeskalács csillaggal díszítette fel a több méteres fenyőfát, érdemes megtekinteni, az illat mellett a látvány sem utolsó. A mézeskalács csillagok mellett fehér csipke csillagok is kerültek a karácsonyfára a Gombolyag kötőklub tagjainak jóvoltából.
Délután 4 órától a gyermekek kézműves foglalkozáson vehettek részt, többek között nagyméretű csillagokat készítettek a rendezvénytéren előkészített óriás adventi koszorú díszítéséhez. Este 6 órakor felkerültek a csillagok a koszorúra, advent első gyertyáját pedig Hegedűs János római katolikus plébános gyújtotta meg, közreműködött a Szent Cecília fúvószenekar.
A program zárásaként a Los Andinos együttes Nagyapám betleheme című műsora idézte fel a régi magyar karácsonyi szokásokat.
A programok mellett kürtőskalács, forralt bor, különböző ételek-italok illatai lengték be a teret, ahol a tamási és környékbeli kézműves árusok portékái közül is bátran lehetett válogatni.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Június 08. 11:11, hétfő | Helyi
Eltűnt Puskás Barnabás, keresik a tamási rendőrök
A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/154/2026. kör. számon körözési számon eljárást folytat Puskás Barnabás eltűnése kapcsán.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.













