Hírek
2013. Május 08. 17:18, szerda | Helyi
Májusfa állítás az oviban
Az ovis legények édesapjuk, nagyapjuk segítségével állítottak fát a kislányoknak
A májusfa állítás szokása ma már kevés helyen él. Régen a kiszemelt lány háza előtt állították ezt a fát a fiatal férfiak. Manapság már inkább falvak, városok főterén találkozhatunk vele, mely a közösség összetartását, és a tavasz beköszöntét szimbolizálja.
Április 30-án este, mikor már csendessé vált az óvoda udvara, izgatott ovis fiúcskák surrantak be a kapun édesapák és nagypapák kíséretében. Májusfát állítottak ovis kislány társaiknak. Míg a felnőttek ásták a gödröt, a gyerekek a színes szalagokat kötözték a fa ágaira, felállítása után pedig segítettek jól letaposni a körülötte levő földet. A munka után jól esett egy kis eszem-iszom, és a pihenés közben meghallgatták a felnőttek régi meséit erről az alkalomról. Csütörtök reggel aztán a kislányok csak ámultak és bámultak a szépséges fa láttán, amelyet Pünkösdkor együtt táncolnak majd ki a fiúkkal.
Az óvoda külön köszönetét fejezi ki a Delfin és Katica csoport szülői körének, Hollenbach Istvánnak, aki a fát a helyszínre szállította, így negyedik alkalommal is megtarthatták ezt a szép népszokást az óvodában.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 13:26, szerda | Helyi
Elmaradt hulladékszállítás Tamásiban, pótolni fogják
01.28-án kapacitáshiány miatt a szelektív hulladék gyűjtése elmaradt. (Fornád is) A pótlásra szombaton 01.31-én kerül sor. A kellemetlenségért elnézést kérünk.: Alisca Terra Nonprofit Kft.
2026. Január 27. 21:26, kedd | Helyi
A tamási szakképző iskolában minden tizedik, tizenegyedik évfolyamon tanuló fiatal duális képzésben vesz részt
Minden fiatalnak szeretnénk szakmát adni és a hátrányos helyzetű térségekben a felzárkóztatást segíteni - mondta a kulturális és innovációs miniszter Tamásiban.
2026. Január 17. 13:16, szombat | Helyi
Ha felismeri a képen látható lányt, hívja a Tamási Rendőrkapitányságot!
A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/367-9/2025. körözési számon eljárást folytat Kovács Kata Ingrid eltűnése kapcsán.
2026. Január 14. 08:15, szerda | Helyi
Életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott a férfi, aki leszúrta élettársát Tamásiban
Előre kitervelten, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Pécsi Ítélőtábla keddi jogerős határozatában












