Hírek
2022. Május 06. 09:36, péntek | Helyi
Megvannak a nyertesek
Tíz kisdiák vehette át a megérdemelt jutalmát Tamásiban a korábban meghirdetett rajzpályázat eredményhirdetésén.
Még 2022 februárjában hirdetett rajzversenyt – elsősorban – hátrányos helyzetű diákoknak a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Területi Kisebbségi Kapcsolattartó Munkacsoportja és a Tolna Megyei Cigány Nemzetiségi Önkormányzat. A pályaműveket négy témában készíthették el a tanulók, ezek pedig az internet veszélyei, az iskolai erőszak, az állatvédelem és a környezetvédelem voltak. A másfél hónap alatt több mint 300 rajzot küldtek be a megye különböző pontjairól. Április közepén a beérkezett alkotásokat egy bizottság bírálta el. A kategóriák – alsó- és felső tagozatos tanulók – legjobbjai és a különdíjasok megérdemelt jutalmukat 2022. április 26-án, a Tamási Rendőrkapitányságon megszervezett díjátadó ünnepségen vehették át. A rendezvényen a díjakat dr. Máté Csaba r. alezredes, a Területi Kisebbségi Kapcsolattartó Munkacsoport vezetője, Orsós Zoltán r. őrnagy a TKKM tagja, valamint a cigány nemzetiségi önkormányzat képviselői Pongó Ignác, Gómán Gyula, László József és Orsós László adták át.
A rajzpályázat nyertesei:
Alsó tagozatosok:
1. Szűcs Melánia Simontornya
2. Orsós Sztella Fürged
3. Benedek Barnabás Pálfa
Felső tagozatosok:
1. Lakó Csenge Őcsény
2. Kovács Lilla Erika Simontornya
3. Boros Balázs Dávid Dombóvár
Különdíjasok:
1. Karaszi Mária Fadd
2. Hengli Bettina Iregszemcse
3. Németh Viktória Simontornya
4. Puha József Szedres
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:29, csütörtök | Helyi
Tamásiban egy bódult sofőr két balesetet is okozott
Tamásiban reklámtáblának, a 61-es főútról letérve fának ütközött egy ozorai férfi.
2026. Július 20. 09:37, hétfő | Helyi
Nagy Roxánát keresik a tamási rendőrök
A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/191/2026. kör. számon körözési eljárást folytatnak Nagy Roxána eltűnése kapcsán.
2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi
A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában
A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.
2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi
Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden
Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.

