Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2014. Augusztus 17. 20:51, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI, fotó: nlcafe.hu

Népszavazás: elutasították a kiserőművet

Népszavazás: elutasították a kiserőművet

A mai napon nagy többséggel elutasították a Tolna megyei Páriban rendezett helyi népszavazáson a községben tervezett, műanyag hulladékot égető kiserőmű építését

Budainé Vajk Ildikó, a helyi választási iroda vezetője az MTI-nek elmondta: az 518 szavazásra jogosult közül 352-en vettek részt a népszavazáson, amely érvényes és eredményes volt.
A feltett kérdésre: "Akarja-e ön, hogy Pári fejlődése, az itt élők munkahelyteremtése és a fiatalok helyben tartása érdekében (...) a környezetvédelmi előírásoknak mindenben megfelelő, műanyag alapanyagú kiserőmű épüljön?", 272-en nemmel, 80-an igennel szavaztak.
A 670 lakosú községben az önkormányzati tulajdonú Pári Vagyonkezelő és Befektető Zrt. akart öt megawatt teljesítményű, évi 1200 tonna műanyaghulladékot feldolgozó kiserőművet, valamint egy ahhoz kapcsolódó pelletüzemet építeni ötmilliárd forintos beruházással.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 13:26, szerda | Helyi

Elmaradt hulladékszállítás Tamásiban, pótolni fogják

01.28-án kapacitáshiány miatt a szelektív hulladék gyűjtése elmaradt. (Fornád is) A pótlásra szombaton 01.31-én kerül sor. A kellemetlenségért elnézést kérünk.: Alisca Terra Nonprofit Kft.

2026. Január 27. 21:26, kedd | Helyi

A tamási szakképző iskolában minden tizedik, tizenegyedik évfolyamon tanuló fiatal duális képzésben vesz részt

Minden fiatalnak szeretnénk szakmát adni és a hátrányos helyzetű térségekben a felzárkóztatást segíteni - mondta a kulturális és innovációs miniszter Tamásiban.

2026. Január 17. 13:16, szombat | Helyi

Ha felismeri a képen látható lányt, hívja a Tamási Rendőrkapitányságot!

A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/367-9/2025. körözési számon eljárást folytat Kovács Kata Ingrid eltűnése kapcsán.

2026. Január 14. 08:15, szerda | Helyi

Életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott a férfi, aki leszúrta élettársát Tamásiban

Előre kitervelten, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Pécsi Ítélőtábla keddi jogerős határozatában