Hírek
2017. Február 24. 09:06, péntek |
Helyi
Forrás: TT, fotó: Lovay Gyula
Példaadásként szerveztek közönségtalálkozót
A Würtz Ádám Általános Iskola vezetésének, valamint az iskola diákönkormányzatának kezdeményezésére az idei tanévben új rendezvénysorozat indult az intézményben.
Célja, hogy a felső tagozatos diákok találkozzanak olyan volt tanítványokkal, akik valamilyen kiemelkedő eredményt értek el felnőtt életük során. Szándékuk a példaadás: szeretnék, ha a fiatalok a beszélgetések során felismernék, hogy szorgalommal, kitartással, akaraterővel sok mindent elérhetnek.
Meghívott vendégük elsőként Páli Petra színésznő volt, aki a volt II. Sz. Általános Iskolában tanult. Petra nem csak elfogadta a felkérést, hanem ingyenes zenés gyermekműsorral lepte meg az alsó tagozatos diákokat és 30 óvodást. A művelődési központban táncosaival együtt a Disney mesék főszereplőit, hercegnőit elevenítették meg előadásukban. A közönséget is bevonták a műsorszámokba, együtt énekeltek, táncoltak, ezért a gyerekek még jobban élvezték a programot, a végén hatalmas tapssal köszönték meg az élményt.
A színésznő a Würtz iskola aulájában a felső tagozatosokkal is találkozott, a diákok nagy izgalommal várták. Meghallgatták beszámolóját iskolás éveiről, kommentárjait a kisiskolás kori, majd a fellépéseiről készült fotóiról, sőt, egy Erdélyben, Marosludason történt fellépésük részleteit is megnézhették az érdeklődők. Okos, mindenre kiterjedő kérdéseikre Petra szívesen, részletesen válaszolt, beszélt jelenlegi terveiről, következő fellépéseiről is. A gyerekek autogrammal ellátott szórólapot is kaphattak a színésznőtől, és természetesen közös fotók is készültek a jó hangulatban eltöltött délutánon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 13:26, szerda | Helyi
Elmaradt hulladékszállítás Tamásiban, pótolni fogják
01.28-án kapacitáshiány miatt a szelektív hulladék gyűjtése elmaradt. (Fornád is) A pótlásra szombaton 01.31-én kerül sor. A kellemetlenségért elnézést kérünk.: Alisca Terra Nonprofit Kft.
2026. Január 27. 21:26, kedd | Helyi
A tamási szakképző iskolában minden tizedik, tizenegyedik évfolyamon tanuló fiatal duális képzésben vesz részt
Minden fiatalnak szeretnénk szakmát adni és a hátrányos helyzetű térségekben a felzárkóztatást segíteni - mondta a kulturális és innovációs miniszter Tamásiban.
2026. Január 17. 13:16, szombat | Helyi
Ha felismeri a képen látható lányt, hívja a Tamási Rendőrkapitányságot!
A Tamási Rendőrkapitányság a 17050-157/367-9/2025. körözési számon eljárást folytat Kovács Kata Ingrid eltűnése kapcsán.
2026. Január 14. 08:15, szerda | Helyi
Életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott a férfi, aki leszúrta élettársát Tamásiban
Előre kitervelten, aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki a Pécsi Ítélőtábla keddi jogerős határozatában
