2024. április 26, péntek - Ervin

Hírek

2018. Április 13. 11:58, péntek | Helyi

Öt hónap, 700 verseny

Válogatás a Tamási Tankerületi Központ intézményeinek diákjai által az elmúlt öt hónapban elért különböző versenyeredményekből.

Legutóbb még az elmúlt tanév végi és az e tanév őszi szünetéig terjedő időszak eredményeiről számoltunk be, most a novembertől április elejéig eltelt öt hónap mintegy 700 megyei, regionális, országos vagy nemzetközi teljesítményeiből nyújtunk összegzést úgy, hogy a kisebb iskolák területi, regionális és további versenyhelyezéseiből, a nagyobb iskolák megyei és országos sikereiből válogattunk.
A Hőgyészi Hegyhát Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium hőgyészi székhelyintézményének diákjainak sport- és tanulmányi versenysikerei: a regionális „Út a csúcsra” tehetségkutató atlétika versenyen 1. és 2. helyezéseket ért el súlylökésben és medicinlabda hajításban Máté Alex és Molnár Annamária (8. o.); az Integrált Kézilabda Diákolimpia országos döntőjét megnyerte az Amma Máté, Dózsa György, János Szabolcs, Kalányos Levente, Kovács Tamás, Magyar Szabolcs, Polonyi Barnabás (8. o.) összeállítású csapat, mindannyiuk felkészítő pedagógusa Balaskó László. Feith József (3. a) a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján 2. helyezett lett, a Bendegúz Gyermek és Ifjúsági Akadémia XIX. Nyelvész tanulmányi tanulmányi versenyének döntőjét pedig megnyerte, felkészítő pedagógusa Kérőné Tanner Éva.
A gyönki tagintézmény tanulmányi versenyeredményei: Bakonyi Lili (6. b) és Csizmadia Péter (4. a) a regionális Dombó Pál Tanulmányi Versenyen szerzett 3. helyet, Péter a Lotz János Országos Szövegértési és Helyesírási Verseny országos döntőjében 6. helyezett lett, felkészítő pedagógusa
Szőcs Judit illetve Baka Andrea. Kiss Zétény Szilveszter (7. b) az Országos Történelem Tanulmányi Verseny országos döntőjében 5. helyet ért el, felkészítő pedagógusa Radványi Ferenc.
A gimnáziumi tagintézmény szintén tanulmányi versenyeken ért el sikereket: Horváth Fanni (8. c) az Illyés Gyula Szavalóversenyt kategóriájában megnyerte, felkészítő pedagógusa Szloboda Anita.
Domokos Eszter (8. a) a megyei Német Versmondó versenyen 1. helyezett lett; Both Attila, Dick Joanna, Scháf Máté, Schmidt Éva (10. a) a Pécsen rendezett országos Német Műfordító Versenyen csapatban 2. helyezést értek el, felkészítő pedagógusuk Lászlóné Pechli Zsanett.
Az Iregszemcsei Deák Ferenc Általános Iskola diákjai tanulmányi és sport versenysikereket értek el: Macher Rózsa (6. a) a megyei Regionális Matematikaversenyen 3. helyezett lett, felkészítő pedagógusa Macher Róbertné. Szabó Bence (8. b) a megyei Technika, életvitel és gyakorlat tantárgy dunántúli versenyén 2. helyezést ért el, felkészítő pedagógusa Vajda Jenő. A Sakk Diákolimpia megyei döntőjét saját kategóriájukban valamennyien megnyerték: Buczkó Ábel (2. a), Bati Zsóka (4. a), Kovács Bence (5. a), Tóthi Viktória (6. a), Orsós Roland, Frank Benedek, Frank Marcell (7. b), ugyanők az országos döntőben a fenti sorrendben 12., 23., 18., 8., 21., a két utolsó fiú (képünkön bal oldalon) a profi kategóriában 41. és 37. helyezett lett, edzőjük Lódi László. Sipos Kristóf (8. a) az Országos Angol Nyelvi verseny megyei fordulójában 2. helyen végzett, felkészítő pedagógusa Gábor Anita. Szabó Nándor (6. f) a Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny regionális fordulójából továbbjutott az országos döntőbe, felkészítő pedagógusa Simon Gábor.
A Vak Bottyán Általános Iskola és Gimnázium székhelyintézményének diákjai Farkas Rita tanítványai az Orchidea Pangea Matematikaverseny megyei döntőjében a 10. évfolyamosok között a képzeletbeli dobogó mindhárom fokára felállhattak: Meilinger Róbert egyéniben 3., Váczi Enikő Virág 2., Oroszi Nikoletta 1. helyezett lett. A XII. Vass Lajos Népzenei Verseny regionális elődöntőjében arany fokozatot érdemelt ki Szabó Róbert (11. g), felkészítő pedagógusa Dolovainé Gyarmati Erzsébet. Az Aumann Mathias, Bodó Bence, Fésüs Kira, Sümegi Nóra, Vonya Tamás (12. g) összetételű csapat a megyei Katasztrófavédelmi Versenyen 2. helyezett lett, felkészítő pedagógusuk Enesei József. A Szabadi István által felkészített Molnár Szabolcs (9. g) a Fedettpályás atlétikai verseny 1000 m futás számában megyei 1. helyezett lett.
A Würtz Ádám Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola székhelyintézményének tanulói tanulmányi, művészeti és sportsikerekkel büszkélkedhetnek: A Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjében Bognár Ágnes, Gelencsér Zalán és Péti Dávid (4. a) 16. helyen végzett, felkészítő pedagógusuk Obernyikné Németh Ilona. A Lotz János Szövegértési és Helyesírási Verseny országos döntőjében egyéniben Ódor Bence (4. c) 13. helyen, a már említett Péti Dávid (4. a) 11. helyen végzett, előbbi felkészítő pedagógusa Benkőné Nyírő Judit, utóbbié Gasparicsné Schönleber Andrea. A Fülöpné Veress Mária által felkészített Horváth Hajnal Cinka (5. b) a regionális Dombó Pál Tanulmányi Versenyen kategóriájában 2. helyezett lett. A „Cinegemadár” Tolna Megyei Népzenei Versenyen a Büttl Zsófia, Tóth Zsóka (5. b), Csiszár Csenge (6. d) és Va ti Gabriella (7. a) alkotta csapat kiemelt arany minősítést érdemelt ki., felkészítő tanáruk Gulyás Ildikó. Az „Ismerd meg!” MTVA televíziós vetélkedő országos fordulójában két csapat is 1. helyen végzett: az 5. osztályos Bati Nikolett, Horváth Bernadett, Lukács Noémi, Szász Kata, illetve Göbölös Diána, Horváth Gábor, Neubauer Sára Anna, Orsós Eszter Júlia (6. a) és az előbb említett Csiszár Csenge, előbbiek felkészítő pedagógusa Turjanica Attila, utóbbiaké Gosztola Gabriella. A 6. d osztályos Barsai Tamás, Szili Evelin, Zachar Zsófia és az immár harmadszor sorolt Csiszár Csenge a megyei Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyen csapatban 2. helyen végeztek, felkészítő pedagógusuk Kövér istván.
Az alapfokú művészetoktatási intézményegység növendékei megyei versenyeken négy kiemelt arany minősítést illetve 1. helyezést értek el: különdíjat is kapott Tóth Márton Máté (5. évf.) a Tolna Megyei Klarinétos és Szaxofonos Találkozón, felkészítője Ótus László; Tolnai Dóra (előkészítő 2. évf.) a Tolna Megyei Zeneiskolák VIII. Fuvolás Találkozóján, felkészítője Kocsis Éva; Bóka Boglárka (1 évf.) és Vásárhelyi Kornél (7. évf.) a Tolna Megyei Zongoraversenyen lett első, felkészítőik Antal Tamás és Antal József.
A nagykónyi Tamási Lajos Tagiskola csapata a már említett „Ismerd meg! vetélkedő megyei fordulójában 1. helyen végzett: Ignácz Dorina (5. o.), Horváth Márk, Papp Kincső Luca, Stanyo Tamara (6. o.), felkészítő pedagógusuk Hati Eszter. Az Ugróköteles Diákolimpia megyei döntőjén egyéniben 1. helyezett lett Szaka Loretta Laura (2. o.) és Lakatos Debóra Renáta (6. o.), szintén 1. lett
az utóbbi lányon kívül még a már szintén említett Papp Kincső Lucából, Papp Léna Adélból és Szép Katából (8. o.) álló csapat, felkészítő tanáruk Pálinkás Judit.
Az intézmény regölyi telephely 3. osztályos tanulója, Orsós Milán a Súlyemelés Diákolimpia megyei döntőjében 2. helyen végzett, felkészítője Bachmann Béla.
Összesítve a Tamási Tankerületi Központ tizennégy eredményt közlő intézményének diákjai 9 harmadik, 7 második és 8 első helyet szereztek országos tanulmányi, művészeti és sportversenyeken; 1 harmadik, 3 második és 1 első helyet pedig nemzetközi művészeti és sportversenyen. Gratulálunk valamennyi diákunknak és a külön terhet is vállaló szülőknek, valamint valamennyi felkészítő pedagógusnak és edzőnek!

Tamási Tankerületi Központ

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 25. 10:25, csütörtök | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható!

A lenti képre kattintva juthat el az olvasósarokba. Iratkozzon fel e-mail címével, hogy minden szerdán megkapja a Dombóvári Szuperinfó digitális változatát!

2024. Április 24. 14:36, szerda | Helyi

Eltűnt Bálint Lóránt

A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik.

2024. Április 19. 15:41, péntek | Helyi

Tolna Megye Védelméért emlékérmet vehetett át Müller Katalin

Április 16-án vette át Müller Katalin, a Tamási Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnöke kimagasló helytállásáért a rangos elismerését.

2024. Április 18. 08:59, csütörtök | Helyi

„Tiszta porta virágos kert” program Tamásiban

Tamási Város Önkormányzata az idei évben is szeretné elismerni, értékelni azokat a lakókat, akik aktívan tesznek környezetük szépségéért, ezáltal is hozzájárulva Tamási arculatának szépítéséhez.